õpiraskused 24.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minul proobleem oma lapsega, kellel on koolis raskusi õppimisega. Poiss on kaheksa aastane ja õpib I klassis.
Tal on raskusi mõistete meeldejätmise, lugemise ja ka matemaatikast arusaamisega. Tundub, et lapse enesehinnanag on väga madal. Kui ta arvab, et ei saa ülesandega hakkama, siis ta ei lase endale ka midagi selgitada, ta nagu plokeeriks kõik selle info; vaatab mujale, ei kuule sind ja viib jutu mujale jne. Tihti tundub, et seletan ja selgitan talle asju ja ta ei saagi millestki aru, kuid mingiaeg hiljem lihtsalt avastad, et ta oskab seda. Ta on kohutavalt aeglane, samas kui soovib saab asjadega väga kiiresti hakkama. Väsib väga kiiresti, hakkab haigutama, magama jäädes higistab nagu teeks rasket tööd. Peale 1 tunni magamist ärkab üles käib ringi, ajab seosetud juttu, kardab midagi, hommikul ei mäleta midagi.
Poiss on lapsest peale olnud agressivse käitumisega. Kaks aastat tagasi oli lapsel periood, kus ta ei suhelnud kellegagi, tema vastused küsimustele olid vaid mh-mh. Mis oli tema sellise käitumise põhjuseks võime ainult oleteda.
Oleme lapsega käinud lapsega psühhiaari ja psühholoogi juures, kuid asjas selgust ja abi ei ole saanud. Siit ka minu pöördumise põhjus, kas tegu võib olla mingi neuroloogilise probleemiga?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Probleem on siiski pigem lastepsühhiaatria valdkonda kuuluv. Kuid kogenud lasteneuroloogiga konsulteerimine on hea mõte.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapse peavalud

Lapsel mitu aastat peavalud. Ei ole küll igapäevased aga hoo kaupa ja siis nädal aega jutti ülepäeva.Koguaeg on väsinud ja magab liiga palju. Koolis on õpiraskused. Väiksest peale on areng olnud aeglane. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Soovitan lapsega pöörduda neuroloogi juurde, keda külastasite ja tõenäoliselt oleks soovitavad korduvad külastused.
Kindlasti on võimalik leida koostöös Teiega parim ...

Loe edasi

Õpiraskused, halb mälu...

Tere.
Sooviksin veidi nõu küsida, sest ei osaks oma 14 a tütart kuidagi aidata.
Sündis ta sünnitaruma ja sepsiega. Oli tugev aju hapnikuvaegus. Sellest saime omal ajal üle. Hakkas õigel ajal ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan tütart konsulteerida logopeedi ja psühholoogiga, et täpsemalt määrata kindlaks probleemi ulatus ja sügavus. Peale seda on soovitav neuroloogi või psühhiaatri konsultatsioon.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi