imiku uni. 23.11.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

meie laps on pea kuus kuud vana. sünnist peale on tal olnud magamisega rasgusi. ta on alati läinud hilja magama nii ühest kahest. nüüd on aeg kui läheb magama kella neljast viiest ja magab poole lõunani. kas on võimalik midagi ette võtta et magama mineku aeg läheks ette poole. või peab lihtsalt ootama millal see ise muutub eriti sügav uni on tal hommikutti. kas see on normaalne et öö ja päev sassis on. oleme proovinud teda üleval hoida ja pole lasknud tal tukkuda kümme viisteist minutit nagu talle meeldib aga see pole aidanud. ta õõrub silmi ja näha on et on unine aga lihtsalt ei jä magama.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! 6 kuu vanusel lapsel ei peaks enam öö ja päev sassis olema. Seda muuta saate aga ainult ise. Proovige järk-järguliselt magamamineku aega ettepoole tuua ja hakake teda varem äratama, mitte ärge laske lõunani magada.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt