lapse viimine lasteaeda 24.10.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on mure seoses lapsega. Nimelt on ta 2a. ja 11k poiss ja on aeg minna lasteaeda. Ta on üldiselt väga "emmekas"-nii kui midagi on, siis kohe pill lahti ja ainult emme lohutamine aitab. Näiteks kui kukub maha vms ja isegi tundub et ta eriti haiget ei saa, siis ikka kohe pill lahti ja ootab lohutamist. Isegi mu õe lastega mängides pidevalt pill lahti kui tüdruk(temast pool a noorem) talt midagi ära võtab või õrnalt lööb. Küsimus selles, et septembris proovisime teda lasteaeda panna, nädalakese käis ja nuttis seal pidevalt ja siis loobusime. Nüüd peaks uuesti proovima aga hakkasin mõtlema, et see kas see paar nädalat mis lasteaiga harjumine peaks aega võtma ei ole sellisele lapsele liiga suureks šokiks ja äkki mõjub halvasti psüühikale ja jätab mingi jälje ellu või siis hoopis ikkagi on see lapsele kasulik nn"karastab" teda ja õpetab rohkem enda eest seisma ja teisetaga suhtlemist? Põhimõtteliselt häda pärast on meil ka võimalus , et üks tuttav tädike vaatab teda, kui me teda ikkagi lasteaeda enam ei vii. Mida siis teha ? Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kui laps lasteaias ainult nutab, siis pole otstarbekas teda sinna viia. Tavaliselt lapsed jätavad nutu kui vanemad ära lähevad. Arvan, et peaksite lapse lasteaeda paneku edasi lükkama. Las kasvab suuremaks ja muutub julgemaks.
Tervitades,
Anu Sööt