kõne probleemid 24.07.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

probleem seisneb selles,et mul oli mõlemal lapsel keelekida ja ka esihambad on eemaldatud.Logopeedi juures sai käidud aasta,kuid paranemist pole märgata.üks on 4-aastane ja teine 5-ne.Pudikeel on ikka sama_-st lõpud on ts-id,r- tähte ei oska öelda.logopeed soovitas lasteaeda,kuhu nad sügisel lähevadki,aga kui see ka ei aita?äkki on tegemist millegi muuga.lisafaktoriks on ka see,et meie suguvõsas on mitmeid skisofreenikuid,kes alatihti haiglaravil viibivad.Kas on võimalik,et see on haiguslik nähe,et nad ei ole veel siiani selgelt rääkima hakanud?4-aastasel on veel suured jonnihood ka,kuigi peaks sellest east väljas olema.ette tänades murelik ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Soovitan paluda perearstilt saatekiri Tartu Lastekliiniku neuroloogi konsultatsioonile, kus uuritakse Teie lapsi põhjalikult.
Lugupidamisega,
dr, Anu Sööt