laps karjub öösel 25.06.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure on selline, et laps (hetkel 3a) karjub öösel. See on kestnud praktiliselt sünnist saadik, vahepeal väga sageli, peaaegu iga öö, aga viimasel ajal õnneks küll veidi harvemini. Mõnikord reageerib ta kenasti rahustamisele, aga muret teevad just sellised hood, kus ta üldse ei reageeri, pistab äkki kohutavalt karjuma, peksab jalgadega ja kriiskab, öö jooksul mõnikord mitu korda. Tavaliselt kestab see kusagil 10 minuti ringis. Endale on selline asi üsna kurnav ja ei oska midagi peale hakata ega teda kuidagi aidata.
Päeval on laps üldiselt rõõmus ja aktiivne, veidi ehk "kange iseloomuga" ja emotsionaalne :)
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kuna see probleem on kestnud pikalt, siis on tõenäoliselt vajalik kasutada ravimit. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt