Laps kõnnib unes. 01.06.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Minu 10 aastane poeg hakkas paar kuud tagasi unes ringi käima mööda tuba.Ta ärkab lausa hirumununa ja sammub igale poole ja seletab mulle muutkui, et kas ma ei või minna, kui küsin ta käest, et mida sa tahad ja kuhu sa lähed, siis vastu ta ei räägi midagi vaid korrutab, et kas ma ei või.Eile oli näiteks nii, et ta lausa hüppas voodist välja ja samus kööki ja katsus tühja panni ja ise korrutas koguaeg tahan suhkurt, kas ma ei või nii umbes kolm korda ja siis läks voodisse ja magas nagu nott edasi.Üks kord ta nuttis ja istus voodil ja ise nuttes lausus mulle ma ei saa , ma ei saa, kui küsisin mida sa ei saa, siis ta ei vastanud, võtsin ta oma kaissu ja magas norinal edasi.Algul arvasin, et ehk on selline seisund koolist suured pinged ja muud, kuna ta on väga elav poiss, käib laulmas, jalgpalli trennis ja kodus tal ka veel jagub palju energiat.Aga kuna nüüd on olnud kaks ööd järiest sedasi, siis mul on hirm juba.Tahaks teada, kui kunagi ta onu käis ringi toas une pealt, kas see on päritav ja kas see seisund on kuutõbise tunnus.Ise ta hommikul ei mäleta midagi vaid mõned korrad on küsinud, et ma natuke nagu midagi mäletan, kas mul oli halb öösel jälle.Mida ma peaksin tegema ja kuhu pöörduma või möödub see ise.Nüüd hakkas vaheaeg vaatan ja jälgin kuidas tal kulgeb. Äkki toimub tema organismis koormus ,kui on suur ja läbielamisi on palju.Ta on ültse hästi hella hingega ja kõiki läbielamisi võtab südamesse.Ta satub kergelt ka paanikasse, kui midagi juhtub.Arvan juba, et närvisüsteemis midagi viga. Aga ehk saate anda nõu ja abi.
Oleksin väga tänulik.
Ilusta suve teile.
Jane

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tegemist on lastel sageli esinevate öiste hirmudega. Soovitan siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt