Kas võib olla midagi epilepsiale viitavat? 21.04.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

eile õhtul hakkas mul järsku pea hirmsasti valutama. läksin wc-sse ja panin külma vett näole. välja jõudes küsisid sõbrad kas mul on paha olla. olin näost valge olnud ja siis kukkusin maha, nagu oleksin minestanud aga ma olin teadvusel, ma sain aru mis mind übritseb ja kuulsin hääli. kuid üle keha käisid krambid,ma ei oska öelda kui kaua, kümme sekundit keskelt läbi äkki. nad viisid mind voodisse ja asetasid pikali, tõid vett. seal toas oli värske õhk ja ma tundsin kohe kuidas mul parem hakkas. jõin vett ja siis äkki tunnen kuidas kõrvad läksid mõneks ajaks nõrgalt lukku. Ma olen 16 ja see oli esimene selline juhtum minu elus. mind tõesti huvitab, kas see võib viidata epilepsiale või võib mõni muu põhjus olla.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et tegemist on siiski minestuselaadse hooga kuid kindlasti soovitan pöörduda neuroloogi poole, et Sinuga toimunut uurida ja siis juba kindel vastus anda.
Edu Sulle!
Lugupidamisega,
Anu Sööt