2 aastane laps 21.06.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Selline mure, et minu laps räägib väga vähe (üksikud sõnad), kuigi aru saab kõigest. Milles asi, kas ma pean logopeedi poole pöörduma või siiski saab veel omaljõul hakkama? Teine mure on söömisega, et ei oska lusikaga süüa ja õpetada ka ei lase(kuigi igapäev saab panna ta oma laua taha koos pudrukausiga), songib niisama seal. Ta küll üritab , aga välja ei tule midagi.Kuna käib ka lasteaias ja kasvatajatel pole aega teda sööta, siis on pool päeva tühja kõhuga. Kas on ka selles suhtes vaja muret tunda ja mis edasi teha . Ta on teine laps mul ja esimesega selliseid probleeme polnud. Seega ei oska ka selliste probleemidega midagi ette võtta. Kuhu pöörduda või mis edasi teha.Lisaks juurde , et kui üritan näidata , kuidas lusikat hoida või kruusist juua , siis viskab lusika käest maha ja lõpetab igasuguse huvi söömise vastu.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti konsulteerida lasteneuroloogiga.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt