peapõrutus 17.05.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

tere
kas ma peaksin muretsema, kui laps kukkus tabureti pealt selili maha ja lõi pea kuklast suure põntsuga vastu puupõrandat? Peale seda tal natuke aega pea valutas ja hiljem oli vaid löödud koht valus, aga enam ei valutanud. See peavalu kestis mingi 15-20 minutit.
Laps on nelja-aastane ja rohkemat ta ei kurtnud-kui, siis vaid seda, et paari tunni pärast oli magamaminnes pea padja peale pannes valus-see koht ilmselt, mille põrutas.
Oksendamist ei olnud ja peapööritust ka mitte.
Siiski olen veidi mures, et kas põrutuse tagajärjed võivad hiljem avalduda?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. Olulist pea traumat ju polnud ning siis ei peaks ka problemaalseid tagajärgi olema. Arvestades ainult peavalu, oli lapsel peapõrutus, aju kahjustada ei saanud-sümptome ei olnud.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

peapõrutus

Tere,
meil juhtus nii, et laps kukkus oma väikese jalgadega tõugatava auto pealt pea ees vastu kivipõrandat. Kohe tekkis otsaette sinine muhk, laps nuttis ja ma võtsin ta sülle ja panin külmakoti ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
kui laps ei ole uimane-(peale magamist), ega oksenda või käitu talle muidu mitteiseloomulikul viisil, siis pole vaja kuhugi pöörduda. Kui lapse olek või käitumine Teid häirib soovitan pöörduda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi