une epilepsia? 24.03.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 3-aastasel pojal läheb magamise ajal vasak jalg krampi ja kaks korda on kaotanud teadvuse. Arst kirjutas talle välja Timonil 150. Kuid küsida tahan hoopis seda, et poeg läheb uinudes väga higiseks toa temperatuur on 15-17 kraadi. Kui sügavalt magama jääb kaob higi ära. Kas sellel on seos epilepsiaga? Kas une epilepsiat on uuritud ka lähemalt? Saksamaal pidi olema laste une kiirabi-seal on välja toodud une epilepsia eri alaliigid. Kas Eestis uuritakse ka seda eraldi? Kas on saada eraldi Eestikeelset kirjandust?
Ette tänades vastuse eest-murelik ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördunast! Higistamine sõltub närvisüsteemi tüübist ega ole seotud epilepsiaga. Nii nagu ärkvel olles on ka une aegsel epilepsial alaliigid, mida kindlaks määratakse. Arvan, et kõige täpsemat informatsiooni saate oma lapse raviarsti käest.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt