tujukas laps 19.03.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Mul on 11.a. tütar,kes on sünnist saati olnud väga tujukas ja kangekaelne.Praeguseks on iseloom küll veidike rahulikumaks muutunud,kuid vahel ikkagi käitub ta väga tõrksalt ja talle pole võimalik midagi selgitada.Ka võtab ta palju asju väga südamesse ja elab kõike väga raskelt läbi Tihti tekitab probleemi ei millestki.Kui nutab, siis vesi voolab Sealtsamast on jälle nägu naeru täis.Koolis saab üldiselt hästi hakkama.Raskusi teeb vaid emakeele kirjutamine. Pidi teiste lastega olema heatahtlik ja abivalmis.Suuri konflikte teiste lastega pole, aga ka päris sõpru mitte.Umbes kuu aega tagasi oli ta nende kahe tüdrukuga, kellega ta rohkem läbi käis, ka riidu läinud, sest need olid öelnud, et see pole kellegi sõber kes kogu aeg tujutseb.Kas on mingit tegevust või vaja mingit ravimeetodit millega tema äkilisi meeleolumuutusi leevendada? On see haiguslik?Vahel kaebab ta valu südame piirkonnas ,vahel valu põlvedes.Ta on oma ea kohta pikk ja hästi arenenud kehaga.(Mitte ülekaaluline, pigem sportlik) Perearst pole tal mingeid haigusi leidnud, ütleb ,et need valud on kasvueaga seotud.Kas valu südames võib tulla ka lapsel hingelisest tasakaalutusest?Tänan, kui suudate mu pika kirja läbi lugeda.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda psühholoogi poole. Tegemist on nn. tasakaalutusega, mis on iseloomuomane. Psühholoog aitab olukorda selgitada ja õpetab meetodeid tasakaalu leidmiseks.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt