Lapse riietumine ja magama minek 01.03.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

8 aastane poiss ärkab hommikutu ilusti ules ja sööb hommikusöögi ja siis kui tal on vaja hambaid pesta ja riidesse panna, hakkab tema millegi muuga tegelema vöi lihtsalt pikutab. Enne magamaminekut ta alati sööb, siis kui peab hakkama ööriideid selga panema ja hambaid pesema, kordub sama asi, mis hommikul. Ta teeb köike muud, mida vaja pole. Oleme rääkinud ilusti ja seadnud piirid, et kui nii öigel ajal ei tee, ei saa järgmine päev arvuti taha. Hommikuti, kui oleme juba 5 korda meelde tuletanud ja kui me siis löpuks karjume ta peale, siis ta läheb väga närvi. Tundub, et halvaga ei saa tema puhul midagi tehtud. Mis nöu te annaksite? Kas vöib olla, kuna ta öhtuti ei jää öigel ajal magama, siis hommikuti on väsinud ja ta ei suuda asjadele kekenduda? ja kas on vöimalik, et selles vamuses algab juba varajane puberteet.
Ette tänades hoolisev ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tõenäoliselt püüab ta ennast kehtestada omal moel.
Laske tal ükskord toimetada omatahtsi ja vaadake, mis sellest välja tuleb. Kas ta kooli õigeaegsest jõudmisest on huvitatud? Küsige õpetaja käest, kuidas ta koolis käitub?
Tõenäoliselt on kõige otstarbekam pöörduda lastepsühholoogi poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt