1,5 a lapse käimine 09.02.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu mure seisneb selles, et 1,5 a laps ei astu kõndides mõlemad jalad otse, vaid üks jalg vajub astudes nagu sissepoole (loodan, et saite aru). olen ka meie arstile oma muret kurtnud, aga tema on seisukohal, et see läheb üle, Laps hakkas kindlalt käima, paar nädalat enne 1 a saamist ja siis kohe märkasin, et ühe jalaga ei astu õieti.
Kuni 9 k saamiseni käisime iga 3 kuu tagant ka neuroloogi vastuvõtul lihaspingete pärast ja viimasel korral ütles, et järgmine külastus vastavalt vajadusele. Olen ka märganud, et kui tõstan lapse ülesse, siis nt hoiab seda jalga mitte otse vaid allapoole suunatult, et kui ta seisma panen, siis jääb selle jalaga nagu varvaste peale toetuma.
Kuna perearst ei saada meid spetsialisti juurde, siis otsustasin ise vastava spetsialisti poole pöörduda, aga nüüd ei teagi, kas peaksin ortopeedi või neuroloogi poole sellise probleemiga pöörduma.

Üks mure on meil veel ja nimelt kui laps on mingisse tegevusse süvenunud, siis unustab suu lahti ja keeleots on suust väljas,samuti on tal rohke süljevool, seda olenemata sellest kas mingi hammas on tulekul või mitte. Lisan veel, et lapse sündides tehti looteveed lahti ja need olid rohelised, lapsel avastati organismis mingi bakter, mida raviti kohe haiglas antibiootikumidega. Kas muretsemiseks on põhjust ja peaksin neuroloogi poole pöörduma või läheb see suu lahti hoidmine aja jooksul üle.
Ette tänades
murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et on vajalik neuroloogi poole pöörduda. Tõenäoliselt püsib ühepoolselt lihastoonuse tõus, mistõttu laps jala valesti asetab. Vajalik oleks tõenäoliselt ravivõimlemist. Süljevoolus esineb samuti lihastoonuse tõusuga lastel. Ajapikku peaks see vähenema.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Aastase lapse vaktsineerimine pärast haigust

Tere!

Pereõde ütles, et aastase lapse korralise vaktsineerimise võib läbi
viia ka kõige hiljem alles 1,5-aastaselt. Kui pikk võiks olla selle
vaktsineerimise aeg pärast seda, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh küsimast! Arvan, et 3 kuud on täiesti piisav aeg. Aeg sõltub aga kindlasti lapse enesetundest, tema käitumisest peale meningiidist tervenemist.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: