roomamine 07.01.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Teeb murelikuks kuna minu 9 kuune tütar ei rooma s.t ei liigu edasi ei kõhuli ega ka põlvedel. On keskmise kaaluga, 7 kuuselt kaalus 8,200. Sööb hästi ja on rõõmsameelne ja rahulik laps. Oleme käinud 2 korda massaasis, teine 10 korra massaas lõppes just eelmine nädal ja läheme neuroloogile ka end veel näitama. Neuroloog ütles enne viimast massaasi et kõik korras. Samuti oleme käinud ka ujumas. Tüdruk aga ikka siputab ainult kõhuli ja kui on suur soov midagi kätte saada, siis ajab jalad pulksirgeks ja siputab varvastega vastu põrandat. Kui aitan ta ise käpuli, siis natuke jõnksutab ennast ja kohe vajub kõhuli. Kuigi ringe kohapeal ta teeb. Istumine ei ole ka veel päris kindel. Ei teagi mida võiks veel teha.
Tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et muretsete asjata. Kõigil lastel ei lähe liikumise areng päris raamatu järgi. Kui neuroloog ütles, et kõik on korras, siis peaksite lihtsalt kannatlikult ootama. Lapse edasi arenemine ei jää tulemata.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt