Päevakava 9,5-kuusel beebil. 11.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem on järgmine - alates sünnist on mu laps (praegu 9,5kuune) olnud öösel ja ka päeval väga rahutu unega. Öösel ärkab iga 1,5 või 2 tunni tagant ülesse ja tahab, et teda süles uuesti magama kussutatakse. Vaid kord kuus magab ca 4-5h järjest ja siis edasi tõuseb jälle tihti ülesse. Korra joob piima ka (hambaid veel ei ole). Ja päeval magab 3korda 30min kuni 1,5 tundi olenevalt päevast ehk kokku 2,5 kuni 3,5h. Õhtul panen magama kella 20.00 või 21.00 ajal ja tõuseb olenevalt magamapanekuajast kell 6.00 ülesse, vahel ka 7.00. Olen proovinud ka soovituste järgi, et ei võta teda kohe sülle ja lasen tal nutta, et küll siis mõne päeva pärast ära harjub, kuid siis on ta päeval ka terve päev väsinud ja viril. Soovin teada, mis sellist asja põhjustada võib ja kas on olemas mingi lahendus, et oma last niimoodi magama harjutada, et ta tõuseks nt korra öösel ja magaks hommikuti ka kauem. Samuti on probleemiks see, et ta on suht kerge unega ja tõuseb iga natukene kõvema heli peale ülesse. Paljud on öelnud, et see tuleb tähtkuju olemusest (tüdruk on kalade tähtkujus ja väga püsimatu hingega). Ei saa ka öelda, et ta tunneb vajadust läheduse järgi, kuna tegelen temaga praktiliselt 24h päevas (mängime, sööme, jalutame jne ehk teen lapsega kõike koos) ja olen need 9,5 kuud ainult temale pühendanud. Tuttavate samavanuseid lapsi vaadates imestan alati, et nad nii rahulikult omaette mängivad. Palun andke nõu, kas selline olukord võib muutuda lapse vanemaks saades ja kui vanalt see juhtuda võiks, et saaksin ennast lohutada, et kunagi saan ka mina magada.

Lugupidamisega,
Katri

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lohutada võin Teid sellega, et nn. rahutult magavaid lapsi on palju. Kui laps areneb hästi, siis ei peaks muretsema. Tavaliselt läheb olukord paremaks 1-aasta vanuses. Võite proovida anda lapsele kummeliteed, mis on rahustava toimega. Ravimeid ma ei soovitaks.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

7 kuuse beebi uni

Tere
Minu 7 kuusel beebil muutus uni rahutuks paar kuud tagasi. Nâha on, et tahab magada, aga öösel miski segab. Perearsti soovitusel olen pannud nüüd kaks korda paracetamooli küünalt. Selle küünlaga ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Soovitan pöörduda lastearsti vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

B12 näit beebil

Tere!

Mu 2-kuusel beebil mōōdeti B12 vitamiini näitu vereprooviga näpust, tulemus 175 pmol/L.

Perearsti sōnul on näit normis, lastearsti sōnul madal ja soovitas osta käsimüügist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh küsimast!
B12 vitamiini näit on täpselt piiripealne. Sööge ise kala, liha ja mune ning võite lisaks võtta ka B12 vitamiini, siis jõuab see Teie lapseni.
Lugupidamisega
Anu ...

Loe edasi

jalavoldid

Tere, 5 kuusel beebil ei ole jalavoldid samasugused..Kas jalavoldid peavad olema täpselt samasugused ? Puusa voldid on samasugused tal ..

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Võite olla rahulik-jalavoldid on väga sageli inimestel asümmeetrilised. See ei ole patoloogia.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

beebi mure

1 kuusel beebil väriseb aegajalt lõug ja vahel ka käsi ning üks jalg. Magades on mõnikord pea taha suunatud. Ühest artiklist lugesin, et sellele tuleb tähelepanu pöörata. Mis see on ja kas see kaob kasvades ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast. Kui probleem 2 kuu vanuseks ei kao, siis soovitan lasteneuroloogi vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: