lihaste tahtmatu tõmbelmine 24.10.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Sööt,

Meie aps on 12a ja saab kohe 13a. Märkasin paar nädalat tagasi, et tütar tõmbleb istudes imelikult. Nõksutab imelikult ja tahtmatult kõhu piirkonda ja samas hingab ebakorrapäraselt. Tundub, et selline tahtmatu lihaste tõmlemine on muutunu tihedamaks selle aja jooksul. Öösel magab rahulikult või vähemalt sellel ajal kui olen teda vaatamas käinud. Varem pole sellist käitumist märganud. Millest see tuleneb? Olen väga mures. Perearstile panen loomulikult aja kirja kohe esimesel võimalulsel. Lubati küll alles järgmisel nädalal, aga loodan siiski varem saada. Millega saan oma last vahepealsel ajal aidata?

Väga murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan anda rahustavaid teesid ja pöörduda neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt