laste sünnitraumad 18.10.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kas sünnitrauma, näit. paariminutiline lämbumine looteveest ninas ja vist kopsus ka võib olla edasiste neuroloogiliste haiguste kujunemisel määrav? Laps on sünnist saadik üliaktiivne, püsti tõusis 5 kuuselt, käima hakkas 8 kuuselt, praegu on (12 a) nn hüperaktiivne ja lisaks veel ülitundlik. Vajab depressiooniravi ja selle alusel koduõpet, ei tule toime suhetega koolis, negatiivne enesepilt, väga suur tahtmatus midagi teha, eriti käia koolis. Ujumistrenni vastu aga tunneb endiselt huvi. Lapsepõlv segane ja ebastabiilne. kuidas korraldada koduõpe ja (vähemalt) pikaajaline depressiooniravi?

Lugupidamisega
Marina

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Hapnikupuudus sünnil võib tõesti hilisemas elus põhjustada mitmeid probleeme. Samas ütlete, et lapsepõlv on olnud problemaatiline. Soovitan Teil siiski pöörduda lastepsühhiaatri ja psühholoogi poole, kes on antud küsimuses paremad nõuandjad.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt