kukkumine 09.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Hetkel on minu laps aasta ja kaheksa kuune. Nii aasta tagasi kippus ta väga seisma ja kukkus kord sellest tulenevalt vankrist maha asfaldi peale. Arsti poole ei pöördunud, sest peale nutu muud muutust polnud. Hiljem oli pisike sinikas (pigem küll kollakas) otsa ees. Ei tormanud ka seepärast arsti juurde, et olin käinud vahetult enne Perekooli loengus kus kiirabiarst ütles, et väikelastel on peas piisavalt vedelikku, et hoida ära ajutraumat. Siiski kripeldab mul südamel, et ei pöördunud arsti poole. Eriti nüüd kus kahel korral on laps oma söögitoolis istudes järsku nutma hakanud ja näitab, et jalg teeb haiget. On tal äkki krambid? Kas selliseid järeldusi saab üleüldse teha? Ja kuidas üldse üht krampi ära tunda? Millal pöörduda arsti poole? Kas on ka olemas erakliinikut, kui süda kuidagist rahu ei anna ja tahaks lasta last kontrollida, sest lasteart vaevalt niisama saatekirja kirjutab?

Ette tänades,
mures ema süda.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et sellest traumast küll mingeid tagajärgi ei tohiks olla. Krampidega ka tegemist pole. Kui laps muidu on elurõõmus ja peale söögitoolis olles jalavalu ei kurda, siis ei näe põhjust arstile pöördumiseks. Lasteneuroloog konsulteerib erakliinikus"Elite" Tartus.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Kukkumine

Tere! Laps kukkus esmaspäev diivanilt põrandale selili u 35 cm kõrguselt, tänaseks kolmas päev möödas sellest ja lapse olekus muutusi pole on endiselt rõõmus ja mängib. kas on põhjust muretseda?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Muretsemiseks ei ole põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

lapse kukkumine

Minu 4 kuune laps kukkus 40cm. körgusest voodist pörandale vaiba peale.peale kukkumist nuttis laps natuke,siisrahunes.Nüüd on möödas ööpäev,lapse käitumises midagi tavapäratut märganud ei ole.Kas on pöhjust ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et muretsemiseks põhjust ei ole.
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

5. kuune

Meie 5,5 kuune tütar teeb imelikku grimassi. Tõmbab nina ja kulmud kortsu ning nohiseb veidi kurjalt. Teeb seda ikka mitmeid kordi järjest. Mida ta sellega väljendada tahab?
Ja kas madalast voodist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kui beebi grimassitab, siis soovitan teda kindlasti lasteneuroloogile näidata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi