Epilepsia 03.05.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Olen mures oma 12 aastase poja pärast. Jaanuaris oli tal teadvuse kadu koos lühiajalise krambihooga. Poisil on aastaid esinenud imelikke nägemusi- mingid kujutluspildid, millele eelneb peavalu ja halb enesetunne. Mõnikord on mitu kuud vahet ilma nähtudetta. EEG jaanuaris epilepsiat ei näidanud. Laps on poole aastaga füüsiliselt hästi kiiresti arenenud. Koolis õpib hästi, isu hea, uni korras. Eile hommikul oli jälle krambihoog , siis toibus, sõi ja ootamatult tuli uus krambihoog. Läksime kiirabiga haiglasse. Õhtuks oli rõõmus ja tundis ennast normaalselt. Me ei ela ei Tallinnas ega Tartus. Saime saatekirja kompuuteruuringule Tartusse. Kas tegemist võib olla ikkagi epilepsiaga. Olen kuulnud et murdeealise lapse ülikiire arenguga võivad kaasneda ajutegevuse häired. Olen väga tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kahjuks pean vastama, et tõenäoliselt on tegemist epilepsiaga. Ka need kujutluspildid võivad olla epilepsia väljenduseks. Samuti võib krampide taga olla ka muu põhjus( näiteks häired ainevahetuses).
Poiss vajab kindlasti korralikke uuringuid.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapseea fokaalne healoomuline epilepsia

Tere! Kui uneuuringu järgi on pandud lapsele järgnev diagnoos - lapseea healoomuline fokaalne epilepsia, kuid puuduvad sellised tavapärased epilepsiale omased hood, kuidas peaksin suhtuma edasistesse uuringu ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Ootan Teid vastuvõtule Elva Haigla OÜ-sse Vaksali 17 Tartu, kus on olemas haigekassa.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Epilepsia ja vaktsineerimine

Tere:Kas epilepsia diagnoosiga last,kellel on ravi peal ja haigushooge ei esine tohib lasta koolis vaktsineerida HepatiitB ja difteeria-teetanuse vastu?
Tänan.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Vakstsineerimine ei ole vastunäidustatud kui epilepsia on raviga kontrollitud.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi