keeramine 21.04.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu tütar sündis 36+6 ndl, alakaalulisena(1857g). Praegu 6,5 kuune.Kaalus juurde võttis ilusti. Esimesed 2 elukuud magas ja sõi, ärkvel max 1tund korraga. Hea magaja on siiani.Käisime müni nädal tagasi omal algatusel füsioterapeut Hille Maasi juures Tallinna LH-s, kuna tütar ei keera. Terapeut ütles, et tüdruk on arengus maha jäänud ja keha ebasümmeetriline. Milles täpselt peale keeramise, ei tulnud suure ähmiga meelde küsidagi. Lihastoonus olevat väga hea. Mänguasjad eriti ei huvita, esimest korda jäi lelu pihku pidama 4kuuselt, ise hakkas aktiivsemalt haarama ca 5kuuselt. Süles toetatult istub üsna sirge seljaga. Praegu käime võimlemas 1 kord nädalas, kuna väikelinnas lihtsalt vöimalused puuduvad. Kohalik terapeut näib rahul olevat edusammudega, st piiga on hakanud mõlema käega vördselt haarama ja tasakaalu hoidma. Keerab ainult siis, kui mina aitan küljele, kühuli on nüus olema max 10min. Samas tean 3 last, kes ei hakanudki keerama... muus osas täiesti normaalsed. Neuroloogile saame alles 18.mai. Mida Teie arvate, kui tösine probleem on.
Ette tänades,
Getteri ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Ilma last nägemata on raske hinnangut anda, kuid kuna lapsel on juba praegu uusi edusamme, siis ei tohiks asi väga tõsine olla. Tehke kodus ka ise lapsega samu harjutusi, mida talle teeb füsioterapeut.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Keeramine

Poeg on umbes 4,5 kuud vana ning endiselt ei näita keeramise vastu huvi üles. Mõned korrad on end kõhult seljale keeranud (ajab ühe käe sirgeks ja pingutab kuni selili on). Samuti keerab vahel külili ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh põhjaliku ülevaate eest! Soovitan siiski tulla vastuvõtule,sest kirjelduse järgi on probleemi olemust raske hinnata. Tõenäoliselt vajab laps võimlemist ravikehakultuuri spetsialisti abiga.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi