6kuune 15.04.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Tahaks teada kas 6kuuse peaümbermõõt 46 cm on normaalne? Kas võib olla sellist asja et laps ei hakkagi roomama vaid hakkab hoopis käperdama õppima? Mulle tundub, et just seda ta teeb. Mitme kuuselt peaks laps istuma hakkama? Aitäh teile selle toreda töö eest. Oodates vastust...

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Teie lapse pea ümbermõõt on täiesti normaalne. Laps võib oma arengus roomamise faasi vahele jätta. Ise istuma peaks laps hakkama 9 kuu vanuses.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt