nutukramp 21.02.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 3,5 a. tüdruku ema. Nn. nutukrambi probleem tekkis meil siis kui laps käima hakkas. Kukkudes maha jäi tal hing kinni ja vajus kokku.
Hiljem ei ole ta päris kokku vajunud aga nutma hakates tõmbab hinge kinni ja läheb näost sinakaks. Nüüd kui ta on juba 3a. on need nutukrambid harvemaks jäänud.
Olen perearstiga sellest probleemist rääkinud. Arst ütleb, et laps kasvab sellest välja.

Palun öelge, kas selle probleemiga seoses peaks last kuidagi veel uurima, või kaasneb nutukrambiga mingeid muid terviseprobleeme tulevikus?

Laps on väga emotsionaalse iseloomuga ja ta kurdab vahetevahel valusid küll kõhus ja silmades jm.
Viimasel ajal kurdab ta eriti silmas valu. Olen käinud silmaarsti juures ja närviarsti juures.

Silmad on tal korras ja närviarst arvas, et laps on terve. Lapse areng olevat 5+. Arst palus lapse silmavalu kurtmise peale tema tähelepanu mujale juhtida.
Olen seda ka teinud aga ta kurdab valu ikka endiselt edasi.

Mida teha? Kas see nutukramp on ikka ohutu lapsele?
Lähen endast ikka veel välja kui ta hinge kinni tõmbab.

Ette tänades
murelik ema Järvamaalt

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Nutukrambid on tõesti tüüpilistel juhtudel ohutud, ega tohiks põhjustada probleeme hilisemas elus. Ma arvan, et Teil tuleks aktsepteerida arstide arvamust ja see aeg lihtsalt üle elada. Olete ju konsulteerinud mitme arstiga. Kui Teie süda ei jää ikka rahule, siis olete alati oodatud minu vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt