näonärvi halvatus 19.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 4 a pojal diagnoositi näonärvi halvatus ja kirjutati välja hormoontabletid - lugesin siin kommentaaridest, et enamusel kordadest ei ole neist kasu, aga mille vastu need siis aitavad? Laps on muutunud nende tagajärjel tohutult emotsionaalseks ja vihastab iga väiksema asja üle - kas tegemist normaalse nähtusega? Kas haiguse põhjuseks võib olla ka äsja põetud tuulerõuged või on enamusel kordadest ikkagi tegemist Belli paralüüsiga?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et laps ei ole liialt emotsionaalne tablettidest, vaid haigusest(hiljutised tuulerõuged, praegune näonärvi halvatus). Näonärvi halvatuse põhjus on tõenäoliselt tõesti läbipõetud tuulerõuged-immuunvastus põetud haigusele. Hormoonravi ei soovitata üle 10 päeva ja seda ainult haiguse algfaasis.
Head paranemist!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt