Murelik ema 29.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu laps sündis seljaaju songaga,mis on küll praeguseks opereeritud.Praegu tundub,et kõik on korras.Kuid mis ohtu võib see kujutada tema edaspidisel arengul?Päev enne operatsiooni esinesid tal krambi hood, peale seda aga pole rohkem olnud.Kas ka need kaks asja on omavahel seoses?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lapse edaspidise arengu kohta saab kõige paremat informatsiooni anda Teie last opereerinud kirurg. Kui närvid, mis väljuvad seljaajust ei saanud kahjustada, siis peaks lapse areng kulgema iseärasusteta. Krambid võivad olla seoses seljaaju songaga, kuna võis esineda seljaajuvedeliku tsirkulatsioonihäire, mis põhjustas peaaju ärrituse. Samas võib olla tegemist ka iseseisva probleemiga.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

kerge ajuatroofia

tere,lapsele pandud diagnoos-kerge ajuatroofia,vasemal paraventrikulaarsel väike porentsefaalne defekt...mida arvate teie sellisest tekstist ja kui haigusest...murelik ema ette tänades

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
arvamust saan avaldada siiski kui näen ka Teie last.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

tilgad püksis

Mu tütar on 6aastane ja kurdab et tal tilgad püksis koguaeg ja juba 6kuud.Arst määras küll mingi ravi aga ei midagi,ikka kestab see.Äkki oskate aidata?
Ette tänades murelik ema

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Kahjuks ei saa nõu anda kui Te ei tea, mis ravi Teie tütar saab. Kindlasti on vaja teha pissiproov ja pöörduda esmaselt oma perearsti juurde.
Lugupidamisega,
Loe edasi

hemorraagia

Tere!
Minu kahenädalasel beebil leiti ultrahelis aju hemorraagia.
Neuroloogile saan alles veebruari alguses.
Kuivõrd on see haigus ravitav ja milliseid tagajärgi ta põhjustab?
Murelik ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Lp. ema,
täpsemaks vastamiseks on mul vaja rohkem andmeid(sünnikaal, kas laps oli ajaliselt sündinud jne.) ning Te ei määratle ka hemorraagia asukohta. Hemorraagia, s.o.verevalandus, võib olla suur ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi