3,5 aastane magab nagu imik 07.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu ja mu mehe kannatus on viimseni pingule tõmmatud. Kui esimene laps õppis terve öö rahulikult magama 2,5 a. , siis teise lapse korduvatele ärkamistele öö jooksul ei näi tulevat lõppu. Sisuliselt olen põhitööst loobunud, sest polnud enam võimeline minema ega olema (10kuud pidasin vastu ja nüüd olen kolm kuud jälle kodune). Magasime kõige tipuks kuni sügiseni kõik ühes toas ja väikemees ka meie vahel. Alati nö. hoitud, kaetud. Siis ma polnud mitte niivõrd hädas öiste nutuhoogude kuivõrd sellega, et ta terve öö kruttis mu juukseid läbi une. Nüüd tuleb ta meile poole öö pealt nutuga ja reeglina uinub alles tunni aja pärast. Käime öösel vähemalt ka kaks korda pissil ja kuna ma olen nii väsinud, siis juhtub ka sageli, et ta pissib alla. Kõigele lisaks hakkab ta end mingi hetk kratsima. Ühesõnaga hullumaja. Kas peaks minema lasteneuroloogi vastuvõtule või on selle kohta jälle vaid üks retsept - ega ta igavesti väikseks jää. Kolmandast lapsest me enam ei unista....
Ette tänades,
lootusetu ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast, aga nii lootusetu see asi ka ei tundu. Katsuge laps õpetada omaette magama- saan aru, et on olemas ka teine tuba. Või vähemalt voodi.
Algul põhjustab see kindlasti palju nuttu, kuid see vaibub.
Kannatlikkust ja edu,
lugupidamisega,
dr. Anu Sööt