aju-uuring ja tsüst 06.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

4,5 kuusel beebil avastati magnettomograafias väikene ajutsüst,tartus öeldi,et aja jooksul ei muutu,perearsti õde väitis,et aja jooksul võib hakata suruma ajus muudele osadele ja võib tekkida näiteks epilepsia...kui palju on tõenäosus,et see vastab tõele...

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et peaksite usaldama Tartu arste. Kui tegemist on arengulise tsüstiga, siis see elu jooksul ei muutu. Enamasti avastatakse juhuleiuna. Teie jutust ei selgu, miks tehti magnetuuring.
Kui Teil jäid kahtlused, siis palun pöörduge küsimustega Tartu lasteneuroloogi poole, kes Teie last uuris. Selleks peaksite küll jälle vastuvõtule minema.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt