külmad jäsemed 29.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. 17-a tüdrukul viimase aasta jooksul kogu aeg jalad-käed jääkülmad, ise tunneb ka, et külmetab. Eluviisid tervislikud, ülekaalu ei ole, erilisi haigusi peale kroonilise nohu pole. Iseloomult küll ülikiiresti erutuv, kuid kuna väljas eiti ei käi, püsib kõik vaikselt. Perearst soovitab lihtsalt rohkem füüsilist koormust. Kas peaks sellise "külma konna"-olemisega leppima või viitab see siiski mingile probleemile? Tänades Tiiu.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Tiiu!
Aitäh küsimast! Soovitav oleks tõesti füüsiline koormus, samuti üldmassazh(eriti käed, jalad). Jalga tuleks panna villased sokid, kätte õues villased kindad. Soovitav on käia saunas, leili vahepeal lasta keha külma dushiga üle.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt