unehäired 04.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kas oskaks keegi nõua anda, mis aitaksid öiste nutmiste (tihti lausa röökimine) vastu. Laps 2,4 aastane. Ärkab öö jooksul mitmeid kordi ja ei isa ega mina suuda teda maha rahustada. Samuti on õhtused magamajäämised tõeline õudus - enamuses 1,3-2 tundi lihtsalt nutab, jaurab või röögib. Kuni 2,1 aastani oli kuldmagaja - nii päeval kui öösel. Siis võõrutasime lutist ja kõik algas.
Ka päeval saame ta vaid ühsikiutel kordadel ja suure kisaga magama.
Kodus on ka 1,5 kuune teine laps.
Ööd mööduvadki nii, et ühele süüa iga paari tunni tagant ja vahepealsetel aegadel rahustan vanemat last. Päeval igati tubli ja terve (aktiivne laps).
Kas on olemas mingit looduslikku ravimit, millega last õhtuti rahustada ja kas sellel on mõtet. Lihtsalt kogu pere on pidevalt magamata.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kui lapsel on 2,4 aasta vanuses nii rahutu uni, siis soovitan pöörduda lasteneuroloogi poole. Kõigepealt on vaja välja selgitada põhjus ja alles siis ravima hakata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

1,5.a.lapse unehäired

Tere Lp.dr.Sööt
Olen mures oma 1,5 a.tütre pärast.Kuni 1.eluaastani oli väga hea unega,rahulik ja terve laps.Lapse unehäired (öösiti) ja rahutu olek sai alguse peale selle kui viibisime septembrikuus ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Lisetti emme,
aitäh küsimast! Osa lapsi on tõesti väga tundlikud ning haiglajärgne hirm pole harv nähtus. Soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni. Arvan, et lapsele tuleks kasuks lühike rahustav ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi