silmade tõmblus 03.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 2.a. tütar pilgutab silmi. Eriti võib seda täheldada, siis kui on erutatud nii positiivselt või siis negatiivselt. Või kui on väsinud.
Tal on ka üks kord varem esinenud sama probleem, mis kestis umbes 1 kuu. Käisime ka neuroloogi juures ja tema ütles, et tegemist tikkidega ning kui ei möödu lähima aja jooksul, siis pöörduda tagasi neuroloogi juurde. Õnneks see asi möödus.
Nüüd läksin ise tööle ja laps hakkas sõimes käima, mispeale alustas silmade pilgutamist peale 1 nädalast sõimes käiku uuesti. Samas on ta muutunud ka veidi pahatahtlikuks ja sõnakuulmatuks lapseks. Sünnist saati on ta olnud hea laps- elurõõmus, energiline, kiirelt arenenud. Räägib praegu kõik vajalikud jutud täiesti selgelt ära.

Kuna laps hakkas silmi uuesti pilgutama ja ta keeldub nüüd lasteaeda minemast, siis on küsimus, mismoodi peaks edasi käituma?
Kas see võib olla tingitud muutustega?
Kaua selline silmade pilgutamine võib kesta? Kas eluaegne?
Mismoodi peaks käituma? Kas teda viima või mitte viima sõime sel perioodil?

Millest see on üldse tingitud?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Tegemist on funktsionaalsete tikkidega, mis näitab lapse nätvisüsteemi erutuvust. Probleem kulgeb tavaliselt ägenemiste ja vaibumistega. Ei pruugi olla eluaegne, sageli möödub puberteedis või ka varem. Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Tikid

Tere! Meil on abikaasaga mure oma 6.aastase poja pärast. Nimelt hakkasid esimest korda eelmisel suvel silmade pilgutamised, pea tõmblus ühele poolele. Lugesin, et sellest ei tasu välja teha, siis kaob ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
vastuvõtule võiksite ikka tulla,siis saame probleemi täpsemalt arutada ning last vaadata.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Tik - sündroom?

Tere.
Laps viskab pead (pea tõmblus) paremale?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Pea tõmbluse korral võib tõesti olla tegemist tikiga, mis on enamasti selles vanuses lastel iseparanev probleem. Soovitan aga siiski last näidata neuroloogile, et diagnoosis ...

Loe edasi

Krambilaadsed tõmblused 5-kuusel

Olen paaril korral sattunud peale lapse krambilaadsetele tõmblustele unes. See ei ole ühekordne tõmblus, vaid pikem. Puudutades last on need lakanud. Laps sündis 37 nädalal keisriga, sest südamelöökide ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
arvan, et peaksite lasteneuroloogi poole pöörduma.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi