tõmblused 25.10.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

laps on praeguseks 15 aastane. Sündimisel pandi kirja sünnitrauma, millest midagi erilist näha ei olnud. Diagnoosi pani lasteneuroloog. Tema väide oli, et lapse lõug väriseb. Hiljem midagi sellist ei märganud ja jätsime antud teema unarusse. Ka pole esinenud ühtegi tavalist lastehaigust ja ei mäletagi millal oleks olnud vajadust peale kaitsesüstide arsti poole pöörduda. Viimaste aastate jooksul olen aga märganud tahtmatuid käte tõmblusi (ainult siis kui mina ise juures olen-tundub, et mina võuin seda näha) ja ehmatuseks ka juba pea tõmblust. Ei tea küll ühelgi vanavanemal Huntingtoni tõbe olevat. Skisofreeniat, aga küll. Tean, et Teie esmane soovitus on perearstile minna, aga perearst(praegune, kes on seda juba oma 5-aastat olnud, pole last kunagi näinudki, sest laps lihtsalt pole haige). Sooviks enne teada, millised on võimalikud haiguste variandid-äkki näen lihtsalt kolli. Ja millised on variandid diagnoosimiseks?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Saan Teie murest aru, aga tõeliselt aidata kahjuks distantsilt ei saa. Miks kohe Huntingtoni tõbi? Põhjusi võib olla mitmeid. Kõige sagedasem, seega kõige reaalsem-tikid. Diagnoosimiseks on vajalik tütarlast näha ja tema ning Teiega vestelda. Sealt edasi tulevad juba diagnoosi hüpoteesid ja uurimisvõimalused. Ootan Teid vastuvõtule!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt