hüperaktiivne 19.10.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Poeg hiljem rääkima, käisime logopeedi soovitusel kuulmist kontrollimas (vanus oli siis 3 a.), sellega oli arstide sõnul korras (saatekirjas arstile oli alalia). Siis me neuroloogi juurde ei läinud, leiti et ei ole vajadust. Nüüd kus poiss järgmisel aastal kooli läheb, kerkis sama küsimus üles. Ta on meil ainuke laps ja lasteaias 1,5 aastaselt. Räägib ilusasti, aga nüüd teised mured. Lasteaias kasvatajad pöörasid tähelepanu asjale, et poisil hakkab koolis raske olema - ei suuda piisavalt keskenduda s.t. hakkab ülesannet täitma kuulamata lõppu (tulemus see, et ülesanne jääb tegemata), luuletust õppides jätab oma sõnadega meelde, ei oska eakohaselt joonistada ( see ei ole teda eriti huvitanudki, vahendid kõik olemas, vaid on meelsamini isal (vanaisal) kodus ehitustöödes abiks. Samas kalapüük on üks lemmikuid tegevusi suvel, käib karate trennis. Jah, jooksmine ja rahmeldamine on kindlasti tema puhul loomulik asi, aga eks kõik lapsed teevad seda. Soovitati puzlesid kokku panna, muretsesin erinevaid korraga (lihtsamaid ja raskemaid). Minu juures olles pani kõik ilusasti ja kiirelt kokku (ei olnud varem sellist pilti pannud). Lasteaias logopeedi juures ei saanud ühte lihtsat piltigi kokku (teine poiss kõrval oli 2 pilti selle ajaga kokku pannud). Oh, ei teagi mida uskuda. Poeg teab ka , et lähme arsti juurde, kas teeb meelega selliseid asju, ei tea. Mida Teie arvate asjast, mida praktika näitab.

Teie vastust oodates,
murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kuna lasteaias on märgatud, et lapsel on keskendumisraskused, siis soovitan siiski pöörduda kogenud lasteneuroloogi vastuvõtule. Arvamuse avaldamiseks peab last nägema, temaga korduvalt teste tegema. Soovitan pöörduda kohe, sest kooliaja alguseni ei olegi väga kaua aega jäänud. Teie lohutuseks võin öelda, et praktiliselt igas klassis õpivad ka keskendumishäirega lapsed. Soovitav oleks valida kool, kus on väiksemad klassid, et õpetaja jõuaks temaga tegelda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt