higistamine 29.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma 6-aastase poja pärast. Nimelt on ta kõva higistaja, pärast väikest rahmeldamist, jooksmist on nahk kohe märg ja iga kord kui kuskil käime peavad tagavara pluusid kaasas olema. Juuksed on nii märjad nagu oleks saunast tulnud. Väljas olles ei saa üldse paksemaid riideid selga panna, sest laps on kohe higine. Teised käisid sel nädalal juba paksude jopede ja kinnastega, aga minu laps on ainult dressipluusiga ja ikka on märg. Nii aga külmetub ju. Mida teha, kuhu pöörduda, milliseid proove teha. Tänan.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Ülemäärane higistamine on tõenäoliselt seotud autonoomse närvisüsteemi iseärasusega. Samas soovitan Teil siiski pöörduda lastearsti vastuvõtule Tartu Lastekliinikusse või Tallinna Lastehaiglasse sõltuvalt Teie elukohast.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

öine higistamine

Tere.kas on normaalne et 13.aastane poiss magama jäädes higistab.ta nägu ,kael ja keha on kaetud külma higiga nii et pean tal särki vahetama.mõni aasta tagasi juhtus vahel et ta tundis ennast halvasti ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Teie kirjast ei selgu, kas higistamine on juba ammu või on see nüüd tekkinud. Igal juhul soovitan Teil pediaatri konsultatsioonile minna.
Lugupidamisega,
dr. Anu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi