Imiku kollasus 22.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tütrepoeg tõmbus 3-ndal päeval (täna!) kollaseks ja paigutati kunstvalguse alla. Alles nüüd plahvatas mul, et mu oma poeg (praegu 25-a.) oli ka eśimene kuu kollane, kuid siis ei teadnud ma sellest kollasusest veel midagi. Ilmselt tekkiski tal mingi närvisüsteemi kahjustus - tal on lapsest saadik käed värisenud. 20-selt haigestus ta müeliiti. Millised ikkagi on need kahjustused, mis kollasusest võivad tekkida?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Sagedaseim probleem, mis kollasusest(hüperbilirubineemiast) tekib, on närvisüsteemi kahjustus. Enamasti ei ole tegemist tõsise kahjustusega kui laps saab õigeaegselt ravi. Raskematel hüperbilirubineemia juhtudel tehakse kaasajal verevahetus. Müeliiti põhjustab aga viirus, nii et imiku kollasusega ei ole sellel mingit seost. Arvan, et Teie tütrepoja eest hoolitsevad targad arstid ning Teil pole põhjust muretsemiseks.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

imiku unetus

1.5k laps magab 0.5-1.5h ja yleval on3-5h.see ei ole ju normaalne.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Lapsed on väga erinevad ja seda ka une suhtes. Nende magamise ja ärkveloleku tundide järgi ei saa küll järeldust teha, et lapsel midagi viga oleks.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: