rahutu vastsündinu 15.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma tillukese sugulase pärast. Ta sündis erakorralise keisriga, tuharseisus ja veel selline diagnoos: loote distress (kirjapildis äkki eksin).1. Mida tähendab selline nimetus ning millised on tagajärjed lapse edaspidisele arengule?
Lapsele teeb kõht liiga (söögi tagasiheide) ja olevat olnud haiglas väga rahutu.Nii kirjutati sellele tillukesele rahustit Baclofen. Siit minu teine küsimus.
2.Kas pole siis mingit alternatiivi ravimile, millest kirjutas ka artikli EE? Kas oleme minemas ameerika teed, kus rahusteid ja kõikvõimalikke toidulisandeid söödetakse lastele ja noorukitele peoga sisse. Kui vanad on esimesed Baclofeni tarvitanud lapsed ja milline on olnud nende areng?
Ette tänades murelik tädi

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Loote distress tähendab seda, et lapsel ema kõhus olles ei olnud millegi pärast hea-eks sellepärast tehti ka erakorraline keiser(tõenäoliselt ei saanud piisavalt hapnikku). Lapse arengut ei pruugi loote distress mõjutada. Kuid täpsemat informatsiooni saab anda Teile lastearst, kes lapse arengut jälgib.
Toidu tagasiheite ravis on kasutusel ka teised ravimid, mitte ainult baclophen. Teatud juhtudel on siiski baclopheni kasutamine näidustatud. Otsuse selle ravimi vajalikkusest teeb arst. Alati võite pöörduda ka mõne teise arsti poole nn. teise arvamuse saamiseks. Minu kogemuse põhjal võin öelda, et esimesed baclopheni saanud lapsed on kooliealised. Nende arengut on mõjutanud küll põhjus, miks nad ravimit on pidanud võtma, kuid mitte baclophen. Kuid alati võib olla erandeid-inimesed taluvad ravimeid erinevalt. Kui kardate ravimit anda, siis pöörduge uuesti arsti poole, kes vajadusel kirjutab mõne muu ravimi.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Laps rahutu

Tere!
Selline mure, et laps soovib koguaeg süüa (ainult rinnapiima peal) aga ta oksendab alati, arstid ütlesid et üle söönud kuid nüüd oksendab rohkem. Ja viimasel ajal on väga rahutu nagu tal oleks ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitä küsimas!
Teie lapsel on gaasivalud.Rinda ei peaks nii palju andma, et laps toitu palju tagasi ajab.
Soovitan pöörduda rinnapiima nõ
ustaja poole.
Lugupidamisega
Loe edasi

Vastsündinu teeb öö läbi kummalist häält

Tere!
Laps (2.nädalane) on öö läbi läbi une teinud kummalist häält (nagu ei saaks hingata normaalselt) ja imetama hakates on hakanud peaga õõtsutama (edasi-tagasi kiiresti ja kergelt ning raske on ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvan, et Teie last segab miski ning kõige tõenäolisemalt on tegemist gaasidega.
Soovituste saamiseks pöörduge oma perearsti poole.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

3 kuune ei maga öösel

3 kuune imik ärkab öösel iga tunni tagant,päeval magab normaalselt.See on nüüd kestnud umbes 3 nädalat.Mida saaks teha või kas saab rohtudega aidata.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast!
Rahutu unega imikuga soovitan kindlasti lasteneuroloogi vastuvõtule pöörduda.
Tartu Lastekliinikus on olemas nn. rahutu lapse kliinik, kus kogenud spetsialist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi