nutukrambid 04.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu kümnekuusel tütrel on olnud kolm juhtu, kus ta haiget saamise järel nutma hakates ei saa enam hingama hakata. Ma ei oska hinnata täpselt, kui kaua ta hinge kinni hoiab, aga huuled muutuvad lausa siniseks. Seni ei ole küll meelemärkust kaotanud.

Mis võib olla selle põhjuseks? Kuidas saan sellel ajal last hingama aidata ja mida pean tegema juhul kui meelemärkus kaob?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Nutukrampide põhjus ei ole kahjuks teada, kuid nad on healoomulised, s.t. laps kasvab ise nendest välja. Nutukrampide tagajärjel ei teki lapse organismi kahjustust. Soovitus: jääge rahulikuks, avage lapsel pluusinööbid. Kui ta kaotab teadvuse, siis on kõige parem asend külili. Sellel ajal olge lapse juures, silitage teda. Kui hood sagenevad, siis soovitan last näidata lasteneuroloogile.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt