lapsel vahel hing kinni 26.07.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul mure, minu pojal 1 aastat ja 3 kuud on hakanud esinema nutuhoogusid, ning vahest tõmbab täiesti hinge kinni nii et ära ehmatab ja ei oska midagi peale hakata. Kas see on mingi ohu märk, et peaks arsti poole pöörduma, kas südame arsti poole või mida soovitate. Ette tänades,
Andra

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Andra,
aitäh küsimast! Sinu pojal on tõenäoliselt nn. respiratiiv-afektiivsed hood, mis esinevad alla 5-aastastel lastel ja on healoomulised, s.t. kaovad iseenesest ega põhjusta mingeid arenguprobleeme. Siiski soovitan minna lasteneuroloogi konsultatsioonile, sest arst peab last nägema, enne kui ta lõpliku otsuse teeb.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt