imemisvajadus 27.05.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

tere, esitan küsimuse ilmselt vale rubriigi all, aga lastehaigusega pole ka tegemist. nimelt huvitab mind, kui kaua kestab väikelastel imemisvajadus. tütrel täitub peatselt 2 eluaasta, aga ilma rinda imemata ei suuda ta jääda ööunele ja ka päevasel ajal soovib ta tihti rinda. laps ei kasuta lutipudelit ega lutti. soovin imetamist lõpetada, aga mida pakkuda rinnale alternatiiviks?

tänan vastuse eest

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Küsimus on eluline, aga head retsepti rinnast võõrutamiseks ei ole, kuigi seda teha oleks ülim aeg. Lapsel 2 aasta vanuses on rinna imemine pigem harjumus kui vajadus. Rinna asemel peaksite talle andma juua vett. Hea on kasutada väikese tilaga tassi. Esimene võõrutusnädal ei saa kindlasti kerge olema, kuid mõelge sellele, et see siiski lõpeb. Mida kauem Te lapsele rinda annate, seda raskem on võõrutamine.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

rahutu

Tere
Mure järgmine. Tüdruk on 1,4a vana. Sündidest saadik olnud terve ja tugev laps. Hammaste tuleku aegu sättis laps ennast ööseks tissi otsa ja sinna ta ka jäi kuni siiani. Võõrutamine näis lootusetu, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Võõrutamine läheb osadel lastel väga raskesti. Miks, ei teagi alati öelda. Arvan, et peaksite selle raske protsessi uuesti käsile võtma. Laps ju juba 1,4 aastane.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi