laps ei taha koolis käia 20.04.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu tänaseks juba 16 aastasel tütrel tekkisid probleemid koolis käimisega juba aastaid tagasi. Põhjust nagu polnudki. Vahel sai siis lubatud lapsel ka mõne kergema tervisehäirega koolist puududa. Koolis edasijõudmine selle all ei kannatanud.
Tänavu on käsil 9. klass ja altes teisest veerandist probleem aina süvenenud. Põhjenduseks, miks koli ei taha minna on suhted klassikaaslaste vahel. Teda otseselt ei kiusatavat, küll aga on ta häiritud sellest, et kõigiga hästi läbi saada ei tohtivat. Klassis on üks tüdrukute grupp, kes kõval häälel arvustab teisi, ning temal olevat seda ebamugav kuulata. Lisaks olevat pidev hirm sattuda kritiseeritava olukorda.
Kodustesoovitus on olnud katsuda ikka kõigiga hästi läbi saada ja solvangutest üle olla.
Puudumisi on aga tekkinud palju. Kolmanda veerandi lõpuks oli tunnistusel ka üks puudulik hinne. Kooli ei taheta üldse minna, kaevatkse väsimust.
Pöördusime perearsti poole, kes tegi kõik analüüsid, ütles, et laps on terve. Suunas lastepsühhiaatri juurde. Seal on ta käinud mõned korrad vestlemas, kirjutati ka välja ravim "edronax". Mina sain soovituse kooli teda mitte sundida. Nüüd aga ei taha ta enam ka selle arsti juurde minna.
Olen püüdnud uurida, mis ta ise arvab, mis saab edasi. Vastata ta ei oska. On pakkunud välja, et jääb istuma. Samas on käinud katsetel, et jätkata tuleval aastal gümnaasimis.
Mida ette võtta? Kuhu ja kelle poole pöörduda?

Tiina

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Teie laps on segaduses! Siin aitaksid usalduslikud suhted Teiega ja/või Teie abikaasaga! Lastepsühholoog oleks vajalik, kuid Teie lapsega sobiv on vaja leida! See on raske! Kui ta saab gümnaasiumis jätkata, siis see oleks väga hea. Või vahetada kooli? Kogenud psühholoog on see, kes peaks andma nõu.
Edu Teile! Vajadusel pöörduge uuesti!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

laste sünnitraumad

Kas sünnitrauma, näit. paariminutiline lämbumine looteveest ninas ja vist kopsus ka võib olla edasiste neuroloogiliste haiguste kujunemisel määrav? Laps on sünnist saadik üliaktiivne, püsti tõusis 5 kuuselt, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Hapnikupuudus sünnil võib tõesti hilisemas elus põhjustada mitmeid probleeme. Samas ütlete, et lapsepõlv on olnud problemaatiline. Soovitan Teil siiski pöörduda lastepsühhiaatri ...

Loe edasi

laps ei taha koolis käia

Tänan vastuse eest. Kust leida head psühholoogi?

Tiina

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Häid psühholooge on kindlasti palju. Eeskätt julgeksin soovitada TÜK Lastekliinikus töötavaid psühholooge.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi