Tikid 6 aastasel poisil 01.04.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

kas oskate natuke lähemalt kirjutada, mis selle esile kutsub.Avastasin
mõni aeg tagasi 6 aastasel poisil näotõmblused,algul suu ümbruses, hiljem
silmade kõõritamisega.Kust leida infot, miks see tekkinud on ja mida ette võtta?
Suur aitähh

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Tikid on väga sage probleem lapseeas. Kui Teie laps on eakohase arenguga, siis on tikid enamasti healoomulised.Tegelik põhjus ei ole teada, kuid kindlasti mängivad rolli psühhogeensed faktorid. Enamasti on tikid kroonilise kuluga-nad tekivad ja kaovad, haaravad erinevaid piirkondi. Kui motoorsed tikid last ennast ei häiri, siis ravi ei soovitata. Kui aga tikid on väga tugevad, siis tuleks kindlasti lasteneuroloogi poole pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt