laps pilgutab silmi, unehäired 30.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu laps on 7-kuine. Viimasel ajal pilgutab ta silmi, kui lööb midagi või kuuleb lärmi. Varem ta ei pilgutanud. Millega on tegemist - kas midagi on närvisüsteemiga või ta kasvas piisavalt suureks, et siduma löömist ja selle tagajäreks müra?
Veel üks küsimus. Magamise ajal hakkab poeg mõnikord karjuma (nutma valjusti). Mitu korda nägin, kuidas ta magades tõstis korraga jalad ja käed, ja selletõttu ärkas ja mõnikord nuttis. On see tõsine?

Ette tänades,
Julia.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere lp. Julia,
aitäh küsimast, kuid ainult nende andmete põhjal ei saa ma vastust anda. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Unehäired

Tere!

Mul on mure seoses minu 10 kuuse poja une häiremisega. Hommikused ja lõunauned on võimatuks läinud. Keskmine unepikkus nii hommikul kui ka lõunal on 2-3 tundi. Laps magab hetkel vaid ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast!
Kui laps on ärkvel olles rõõmsameelne ja areneb hästi, siis ei ole vaja katkendliku une pärast muretseda. Tegemist on kindlasti ajutise probleemiga, millest laps "kasvab ...

Loe edasi

silma tikk

Tere! Laps pilgutab tihedalt silmi,käisime närviarsti juures.Seal öeldi,et tänapäeval seda ei ravita.Aga nii on ka ju lapsel ebamugav olla.Mida teha?Täna ette vastuse eest.Laps on 12 a.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Tegemist on nn. iseparaneva haigusega. Kui tikid 6 kuu ei möödu, siis kasutatakse ravimeid.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

silmade tõmblus

Minu 2.a. tütar pilgutab silmi. Eriti võib seda täheldada, siis kui on erutatud nii positiivselt või siis negatiivselt. Või kui on väsinud.
Tal on ka üks kord varem esinenud sama probleem, mis kestis ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Tegemist on funktsionaalsete tikkidega, mis näitab lapse nätvisüsteemi erutuvust. Probleem kulgeb tavaliselt ägenemiste ja vaibumistega. Ei pruugi olla eluaegne, sageli möödub ...

Loe edasi

silma pilgutused

Tere !
Minu kaheaastane poeg pilgutab sageli ja rõhutatult silmi. Näole tekib krimass: silmad tugevalt kinni surutud, huuled torus nagu puhuks õhku välja(see siis hetkeline aga märgatav).
Kerge ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Inga,
aitäh küsimast! Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi poole, kes nende hoogude põhjuse selgitab ja ravi määrab. Tõenäoliselt on tegemist funktsionaalsete tikidega.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: