laps pilgutab silmi, unehäired 30.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu laps on 7-kuine. Viimasel ajal pilgutab ta silmi, kui lööb midagi või kuuleb lärmi. Varem ta ei pilgutanud. Millega on tegemist - kas midagi on närvisüsteemiga või ta kasvas piisavalt suureks, et siduma löömist ja selle tagajäreks müra?
Veel üks küsimus. Magamise ajal hakkab poeg mõnikord karjuma (nutma valjusti). Mitu korda nägin, kuidas ta magades tõstis korraga jalad ja käed, ja selletõttu ärkas ja mõnikord nuttis. On see tõsine?

Ette tänades,
Julia.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere lp. Julia,
aitäh küsimast, kuid ainult nende andmete põhjal ei saa ma vastust anda. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

8.kuune kissitab

Tere,

Minu 8.kuune laps hakkas kissitama silmi. Alguses tundus naljakas, kuid vahepeal teeb seda täiesti suvaliselt. Teeb mitu korda päeva jooksul. Kas see võib viidata millelegi tõsisemale ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Tõenäolielt on mööduv, aga võiksite ikka vastuvõtule tulla. Tehke kissitamisest video.
Lugupidanisefa
Anu Sööt

Loe edasi

lapsel tikid

Tere

Minu laps hakkas kevadel silmadega tegema pöörlevaid liigutusi. Praeguseks on see läinud palju tihedamaks. Loen, et tikid on, kui laps pilgutab silmi aga minu laps pööritab silmi. Kahjuks ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvan, et tegemist on tikkidega. Tikid on enamasti isepiirduv probleem. Oluline on lapsele mitte tikkide pärast tähelepanu pöörata. Suvel peaks laps olema eakaaslastega väljas, ujuma, sõitma ...

Loe edasi

silma tikk

Tere! Laps pilgutab tihedalt silmi,käisime närviarsti juures.Seal öeldi,et tänapäeval seda ei ravita.Aga nii on ka ju lapsel ebamugav olla.Mida teha?Täna ette vastuse eest.Laps on 12 a.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Tegemist on nn. iseparaneva haigusega. Kui tikid 6 kuu ei möödu, siis kasutatakse ravimeid.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

silmade tõmblus

Minu 2.a. tütar pilgutab silmi. Eriti võib seda täheldada, siis kui on erutatud nii positiivselt või siis negatiivselt. Või kui on väsinud.
Tal on ka üks kord varem esinenud sama probleem, mis kestis ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Tegemist on funktsionaalsete tikkidega, mis näitab lapse nätvisüsteemi erutuvust. Probleem kulgeb tavaliselt ägenemiste ja vaibumistega. Ei pruugi olla eluaegne, sageli möödub ...

Loe edasi

silma pilgutused

Tere !
Minu kaheaastane poeg pilgutab sageli ja rõhutatult silmi. Näole tekib krimass: silmad tugevalt kinni surutud, huuled torus nagu puhuks õhku välja(see siis hetkeline aga märgatav).
Kerge ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Inga,
aitäh küsimast! Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi poole, kes nende hoogude põhjuse selgitab ja ravi määrab. Tõenäoliselt on tegemist funktsionaalsete tikidega.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi