onanism 18.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu algklassis käiv tütar onaneerib, ta pigistab jalgu kokku. Muidu on ta vaikne ja endassetõmbunud, aga tuttavas koduses õhkkonnas tunneb end hästi. Koolis talle eriti ei meeldi, talle meeldib rohkem omaette olla ja suur kool hirmutab teda. Oma muredest talle eriti rääkida ei meeldi, läheb eemale ja vaikib. Kui küsin midagi tema murede kohta, tõmbub veelgi rohkem endasse ja tavaliselt ei vasta. Arvan, et onaneerima hakkas ta paar aastat tagasi, kui vahetasime elukohta ja tütar läks esimesse klassi kolimiseaastal. Aimata on, et ta elab kolimist raskelt üle ja igatseb vanasse elukohta tagasi, kuigi seal tal ei olnud mängukaaslasi. samas oli endine kodulinn hoopis väiksem kui praegune. Kuidas saaks last aidata ja onaneerimisest lahti?

Ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Onanism on üks pingete maandamise võimalusi. Kuna tütrel on mitmeid probleeme, siis soovitaksin psühholoogi poole pöörduda. Katsuge oma tütre usaldus võita, tehke koos temaga talle meeldivaid asju. Küllap ta siis ka ennast rohkem avab! Ärge pahandage temaga onaneerimise pärast- siis tõmbub ta veelgi rohkem eemale!
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

1,5 aastase lapse öine uni

Minu 1,5 aastane laps pole öösel kunagi hästi maganud. On olnud veidi paremaid aeg, kui väga vähe ja harva.
Olen rahutut und ja nutuhooge ajanud igasuguste asjade kaela (hambad, gaasid, võõrutamised), ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Kindlasti peaksite nõu pidama lastearstiga. Lapse pulksirgeks ajamine ja jalgade ristamine on lapseea onanism. Sellest käitumisest on näha, et lapsel om pinged, mida ta ...

Loe edasi

Lapseea onanism

Tere!
Pöördusin mõni kuu tagasi Teie poole küsimusega lapse nö pressimise kohta (ristab jalgu, surub kintsusid kokku). Sain teada, et tegu on lapseea onanismiga, soovitasite teda tegevuselt eemale ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh veelkord püöördumast, aga enesestimulatsiooni saab katkestada last teisele tegevusele suunates. Võiksite pöörduda ka psühholoogi poole kui see nii tugevasti on kinnistunud.
Lugupidamisega
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi