laps sai löögi pähe 17.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Eile õhtul juhtus meil selline asi, et 2,5 kuune poeg sai löögi paremale poole otsmikupiirkonda. Laps lamas minu põlvedel ja sel hetkel, kui teda tõstma hakkasin, lükkas ta tugevasti jalgadega vastu mind ja "lendas", ise minu kätel, peaga vastu lauanurka. Löögi tugevust ise hinnata ei oska, aga kõrvalolijad ütlesid, et laud ikka põrus selle peale. Laps hakkas muidugi valjusti nutma, kuid süles rahunes siiski peagi. Olin ja olen juhtunust muidugi väga ehmunud ja õnnetu. Täna on lapsel peas väga õrnalt väike punetav löögijälg näha, laps ise naeratab, "jutustab" ja siputab, nagu varemgi, sööb korralikult. Olen siiski mures ja tahaks teada, millest võiks aru saada, kui see löök talle mingeid tõsisemaid kahjustusi põhjustas. Kuidas last jälgida, millele tähelepanu pöörata?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kui löök oli tõesti nii tugev, et laud põrkus eemale, siis võimaluse korral peaksite külastama lasteneuroloogi. Sõltuvalt oma elukohast, kas Tartu või Tallinna Lastekliinikut ja seda kohe. Kindlasti peaksite pöörduma kui laps on virilam või loium tavalisest. Soovitan siiski arstile näidata. Kui haiglad kaugel ja pole võimalik minna, siis pöörduge oma perearsti poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt