Laps kukkus mähkimislaualt maha - olen halb ema 17.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu pooleaastane poja kukkus maha mähkimislaualt, mis on umbes meetri kõrgune või natuke kõrgem. Ma ei oska öelda, kuidas see täpselt juhtus, sest mind polnud kodus ja last hoidis vanaema umbes tund aega. Ta ütles, et laps ei rahunenud kuidagi peale kukkumist maha, muidugi ta sai ju väga haiget. Kui koju jõudsin oli poja aga täitsa tavaline, naeratas mulle ja mängis rahulikult. Väliselt pole lapsel midagi viga. Elame maakohas ja arst on mitme kilomeetri kaugusel, arsti juurde minna polnud võimalik. Praegu tunnen ennast väga halvasti, et kui koju tulin midagi ei teinud, kiirabi ei kutsunud või midagi muud. Õnnetusest on möödas umbes nädal ja laps täiesti tavaline, pupillid ühesuurused jne. Mida ma veel peaksin jälgima ning kas peaks lapsega kuskile arsti juurde minema. Tänan teid juba ette!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Te pole mingi halb ema! Kõigil võib õnnetus juhtuda! Ärge süüdistage ka vanaema, kes kindlasti niigi on kohkunud. Kui kukkumisest on nädal möödas ja lapsega kõik korras, siis pole tarvis kuhugi pöörduda. Tänage õnne, et pääsesite ehmatusega! Olete nüüd vanaemaga kindlasti mõlemad eriti ettevaatlikud!
Edu ja õnne lapse kasvatamisel!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt