käte ja jalgade naksumine 16.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere .Olen mures oma 12-a tütre pärast.Ta on sporditüdruk ja haige on olnud väga harva.Suur probleem on korralik toitumine, ta on magusa järele lausa haige. Viimased 3 kuud olen tähele pannud, et kui ta liigutab oma käe rannet, siis need hirmsasti raksuvad ja jalgadega on sama probleem.Nüüd viimane kuu on veel lisandunud pea liigutused.Ta ütleb et kael on kuidagi kange.Viimasel ajal liigutab ta pead endalegi märkamatult pidevalt umbes 5 minuti jooksul 2-5 korda.See häirib väga.Milles võib olla probleem, kuhu võiks peale perearsti veel pöörduda.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Liigeste raksumine, kui see ei põhjusta vaevusi, on inimese iseärasus, mis ei vaja meditsiinilist vahelesegamist. Kui liigesed ja kael on kanged, siis peaks kindlasti lastereumatoloogi poole pöörduma. Kogenud reumatoloogid leiate TÜ Kliinikumi Lastekliinikust( dr. Hille Liivamägi) kui elate Lõuna-Eestis või Tallinna Lastehaiglast kui olete pärit Põhja-Eestist. Liigne magusasöömine ei tule kindlasti kasuks- soodustab suhkruhaiguse(meie sajandil eriti sagenenud) teket.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt