lühike kasv 26.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

tere!
mul on üks mure,mu poeg on 14a.Ta on oma klassi üks vanemaid,kuid ka üks lühemaid.Nimelt ta pikkus on 160 cm ainult ning klassivennad on oma peajagu enamus pikemad.Miks ta ei kasva ?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Teie poeg on tõesti suhteliselt lühike, kuid vaadates tema pikkust ja vanust nn. kasvukõverates ,jääb see normi piiresse. Vaja oleks teada ka tema kaalu, samuti tema isa ja ema pikkust. Siis saan vastata täpsemalt. Tõenäoliselt ei ole Teie poeg veel jõudnud "kasvuspurdi" staadiumisse. See aeg on noormeestel individuaalne.
Arvan, et praegu ei ole muretsemiseks põhjust. Kui järgnevatel aastatel kasv ei hoogustu, siis võiks pöörduda TÜ Kliinikumi Lastekliinikusse dr. Heli Grünbergi vastuvõtule.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt