suur pea 26.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu lapse pea kasvas imikuna suures tempos,tegelikult ka kasv ja kaal. 8-kuusena tehti MRI,kõik oli korras ainult mõõdukas SAR laienemine. Aasatasena oli pü-52,5, mis on nüüd juba peaaegu 2 aastat sellisena püsima jäänud ja praegu pole üldse aru saada, et tal suur pea oleks. Samuti oli tal suur lõge ja see püsis lahti 1,8 aastani. Arstid ei osanud eriti selgitada, miks see nii oli. Mis on teie arvamus ja kas see võib edaspidi mingeid probleeme tekitada? Vahest mul on tunne küll, et ta on nagu veidi närviline või rahutu.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Minu arvamus Teie jutu põhjal on järgmine: lapse pea kasvas kiiremini tavapärasest ja suur lõge püsis suhteliselt kaua avatud(norm 1,6a) kuna mingil põhjusel pea-ja seljaajuvedelik ei saanud imenduda normaalselt. Sellest ka pea kiirem kasv, SAR laienemine, lõgeme hiline sulgumine. Kuna praegu on pea ümbermõõt normaalne, siis see protsess on kompenseerunud, s.t. ajuvedeliku imendumine on normaalne. Märgite aga ka suurt kasvu ja kaalu, kuid ei lisa, kas need püsivad.
Kuna probleemid olid, siis soovitan Teile ikkagi kogenud lasteneuroloogi konsultatsiooni.
Edu!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt