käekiri 25.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu poeg on 9. aastane (II klass) ja jätkuvalt hädas käekirjaga. Muidu on ta väga taibukas ja loeb palju, aga kirjutamine ja ka joonistamine ei taha kuidagi välja tulla. Teeme kodus ka lisatööd ja ma püüan teda ikka kiita kui vähegi parem kiri tuleb, aga koolis on sellega ikka probleeme. Ta pole nagu ise ka eriti huvitatud. Mida ja mis harjutusi soovitate?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Raske probleem! Kui poiss on muidu igati nutikas ja õigekiri talle probleemiks ei ole, huvi ilusamat kirja teha puudub, siis ei näegi ma erilist võimalust asja parandada. Mõned küsimused: ega käed ei värise? kas poiss on kõigis käelistes tegevustes kohmakas? Kui nendele küsimustele vastate jaatavalt, siis soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni. Vastasel juhul võib kodus lasta tal rohkem kirjutada, joonistada. Kui see aga ägeda protesti põhjustab, siis sellest tulu ei tõuse. Tänapäeva koolis käekirjale suurt tähelepanu ei pöörata. Tähtsamaks peetakse õigekirja.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapse peavalud

Lapsel mitu aastat peavalud. Ei ole küll igapäevased aga hoo kaupa ja siis nädal aega jutti ülepäeva.Koguaeg on väsinud ja magab liiga palju. Koolis on õpiraskused. Väiksest peale on areng olnud aeglane. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Soovitan lapsega pöörduda neuroloogi juurde, keda külastasite ja tõenäoliselt oleks soovitavad korduvad külastused.
Kindlasti on võimalik leida koostöös Teiega parim ...

Loe edasi

Kirjutamine

Tüdruk 15, sünnijärgselt diagnoositud PCI ja DS. Nüüd sellega korras, õpib tavakoolis. Algklassides oli käekiri väga ilus, edasi muutus järjest halvemaks ja väiksemaks. Praegu imestan, et õpetajad üldse ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda neuroloogi konsultatsioonile, kuigi arvan, et tegemist ei ole haigusega.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi