spastilisusest 01.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen ema, kes ei ela lapsega Eestis, kuid sageli külastan internetiportaali "Perekool". Nendest emadevahelistest vestlustest on suureks probleemiks laste spastilisus. Ja sellega seonduvalt ülisuur pabistamine, massaazikuurid, ujumine, hirmutamine neuroloogide poolt jne. On asi tõesti nii hull??? Minu arst siin ei tee sellest juttugi, kuigi lapsel käed nö rusikas. Ja kikivarvukile toetub ka. Minu küsimus on, et kas mitte Eestis seda diagnoosi ületarvitata? Ega meid endid ju ka neuroloogid/ortopeedid omal ajal vaadanud, kuid liigume siiani edukalt! Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
spastilisus on probleem, millele Eestis tõesti liigset tähelepanu pööratakse. Jutt on muidugi kergest, arenguga seotud ja mööduvast spastilisusest. Hea arst diagnoosib spastilisust lähtudes väga erinevate uurimisvõtete tulemustest. Üksnes rusikas käte või varvastel seismise alusel ei tohiks spastilisust diagnoosida. Küll aga võib võimlemist ja ujumist soovitada kõigile beebidele- see arendab last nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt