tõmblused 28.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

olen mures oma poja tervise pärast.praegu on kuu aega vana .sündis geisriga
kuna oli turiseisus.apgar oli8/9 ja9/9.esimesed tõmblused olid ,kui tal olid
gaasivalud ja ta oli nutnud pikemat aega .arvasin ,et lihtsalt närvidest,kuna
oli ärritatud.tõmblused meenutavad närvide tõmblemist jasee toimus terve keha lihastes.umbespaar minutit.(võib olla pisut vähem olin ju ise ka närvis)
nüüd see kordus umbes nädal tagasi une ajal kui ta rahulikult magas.
algul terve keha ja siis jäi üks jalg pisut tõmblema kauemaks.kas peaksin pöörduma koheselt neuroloogile ?
Kas oskate öelda ,kui kaua võiks 1kuu vanune imik olla turvahällis(auto)?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan tõesti koheselt pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule. Turvahäll, mis peaks olema reguleeritav nii, et lapse pea ja jalad on praktiliselt ühes tasapinnas võimaldab lapsel seal viibida vägagi kaua( praktiliselt nagu voodis).
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt