Unes kõndimine 26.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Ma ei tea kas antud probleem kuulub Teie valdkonda, kuid mul selline mure: nimelt minu 10 a. laps kõnnib unes. Algas see umbes 3 aastaselt. Kui meie elus oli pingeline periood. Kuid 5 aastat on meie elu juba normis. Aeg-ajalt panen tähele et unes kõndimine juhtub siis kui tal on mõni mure. Kuid me räägime palju ja mulle tundub et ta kõnnib ka siis kui muret justkui pole. Kas ma peaksin pöörduma arstile? Kui jah siis millise arsti juurde et see last väga ei traumeeriks. Kas selline probleem on üldse mööduv nähtus?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast!
Tuleks pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule. Enamasti on probleem ravitav kiiresti. Võib mööduda ka ravita. Kas peres on ka teisi unes kõndijaid?
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

laps krigistab unes hambaid

Meie poeg on 4,5 a. ja krigistab unes hambaid igal öösel ja ehmatavalt valjusti - ise ei suudakski nii jõhkralt hambaid krigistada, kardaks, et lähevad katki. Muidu igati rõõmsameelne ja oma ea kohta hästi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda neuroloogi poole ja paluda teha une EEG.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

Unes värisemine

Laps 4a. läheb magama õhtul umbes 10 ajal ja paari tunni pärast ärkab üles nuttes ja väriseb ülekogukeha nagu ei suudaks ennast kontrollida,näen,et tal on paha sel ajal ja tahab alati pissile.Kestab see ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Palun tulge minu vastuvõtule Tartu Lastekliinikusse, sest kõigepealt on vaja teha üks uuring ning seejärel saab nõu anda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

tasakaaluhäire

Tütar on 1 aasta 9 kuud vana. Väga aktiivne. Olen teinud temaga erinevaid harjutusi: tagurpidi kõndimine, varvastel kõndimine, hüppamine kohapeal ja keerutamine. On loomulik, et pärast keerutamist kipub ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et tegemist oli liikumisest tingitud sisekõrva ärrituse tagajärjel tekkinud reaktsiooniga. Kui selline asi kordub, siis soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Loe edasi

krambidLaps .Vanus 3,5 aastat. Öösiti une ajal aeg ajalt esinevad krambid, mõnikord rahutu uni, nuttab unes. Muidu on rõõmsemeelne ja aktiivne laps. Kas on põhjus neoroloogi juurde pöörduda.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan kindlasti neuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: